Glutamina w proszku to jeden z tych suplementów diety, które doskonale nadają się dla każdego – nie tylko dla sportowców, ale też dla osób, dbających o zdrowy tryb życia. Dowiedz się, jak działa glutamina i dlaczego warto włączyć ją do codziennej suplementacji.

Glutamina to tak naprawdę organiczny związek chemiczny, należący do grupy alfa-aminokwasów. Jest ona amidem kwasu glutaminowego. Jednocześnie jest jednym z 20 aminokwasów kodowanych przez geny, wchodzącym w skład licznych białek zwierzęcych a także roślinnych. Jest niezbędna do budowania białek, dlatego też jest tak ważna dla sportowców, a w szczególności dla kulturystów, którzy chcą zbudować potężną muskulaturę.

Zawodnicy MMA powinni stosować glutaminę w proszku, ponieważ pełni ona bardzo ważną rolę w ludzkim organizmie. Przede wszystkim stanowi aż 50% aminokwasów, składających się na tkankę mięśniową. Przyczynia się ona do metabolizmu azotu, który pozwala na zwiększenie produkcji tlenku azotu. Z kolei tlenek azotu pozwala na uzyskanie efektu pompy mięśniowej oraz dostarczenie do mięśni większej ilości tlenu, bogatego w składniki odżywcze. W ten sposób mięśnie są lepiej odżywione, a wyniki uzyskane w zawodach MMA jeszcze bardziej spektakularne. Oprócz tego glutamina w proszku zapobiega przetrenowaniu i wspiera procesy anaboliczne, jednocześnie blokując katabolizm.

Jak widać, glutamina w proszku jest bardzo cenna dla zawodników MMA, którym zależy nie tylko na budowanie super umięśnionej sylwetki, ale też na zachowaniu doskonałej jakości mięśni oraz na ich dogłębnym odżywieniu.