Każdy, kto naprawde kocha sporty siłowe i każdą wolną chwilę poświęca na treningi doskonale wie, że w życiu niemal każdego kulturysty pojawia się taki moment, kiedy… organizm zatrzymuje się w miejscu. Mięśnie nie chcą dalej rosnąć, a o wszelkim progresie można zapomnieć nawet na bardzo długi czas. Zahamowanie efektów treningowych to rzecz normalna – każdy organizm ma swój naturalny moment, w którym po prostu nie chcą się rozbudowywać. Można dać sobie spokój i trenować dalej tak, aby utrzymać dotychczasowe efekty i dobrą formę, żyjąc w zgodzie ze swoim organizmem. Istnieje jednak druga opcja – przeskoczenie tego momentu i jeszcze większe rozbudowywanie muskulatury. Tym sposobem jest beta-alanina.

Suplement diety na rozbudowę masy mięśniowej, jakim jest beta-alanina, to doskonała propozycja dla każdego, kto ma zastój.

Beta-alanina to organiczny związek chemiczny, zaliczany do aminokwasów. Jest prekursorem karnozyny. Karnozyna jest tak naprawdę połączeniem dwóch ważnych związków: beta-alaniny oraz histydyny, biorącej ogromny udział w syntezie naprawdę wielu białek. Karnozyna pełni ważną rolę w organizmie – reguluje i intensyfikuje pracę mięśni poprzez poprawę kurczliwości ich włókien. Nasila także ważne odżywianie mięśni i powoduje wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej, który jest bardzo istotny. W ten sposób beta-alanina pozwala na zwiększenie ilości karnozyny, hamuje niepożądane procesy kataboliczne, przyspiesza budowę tkanek mięśniowych, oraz zwiększa ogólną wydajność organizmu. Beta-alanina pozwoli Ci pokonać zastój treningowy i jeszcze dalej budować muskulaturę, aż osiągnie ona naprawdę ogromne i spektakularne rozmiary!